95320

Saint-Leu-la-Forêt

Vestig uw bedrijf in Saint-Leu-la-Forêt (95320), Val-d'Oise: 2 aanbiedingen voor kantoren, magazijnen, bedrijfsunits of terreinen.

Foto: Clicsouris · CC BY-SA 2.5 (nieuw tabblad) · Wikimedia Commons (nieuw tabblad)

CEEVO-logo

Uw contactpersoon bij het CEEVO

Een CEEVO-adviseur begeleidt uw vestigingsproject kosteloos.

+33 1 34 25 32 42 ceevo@ceevo95.fr

Contact opnemen met het CEEVO

Presentatie

Saint-Leu-la-Forêt (95320) is een gemeente in Val-d'Oise (INSEE-code 95563), gelegen in het kanton Domont. Ze maakt deel uit van het intergemeentelijk samenwerkingsverband «Communauté d'Agglomération Val Parisis». Ze telt 16 138 inwoners, van wie 18,9 % jonger dan 15 jaar. De beroepsbevolking telt 7 924 personen, van wie 7 377 werk hebben; het geschatte werkloosheidspercentage is 8,9 %. Er zijn 1 293 bedrijfsvestigingen geregistreerd (bronnen: INSEE, CEEVO). Op het grondgebied is 1 bedrijfsterrein (ZAE) geregistreerd. De indicator «werkgelegenheid ter plaatse» bedraagt 2 994. Het gemiddelde inkomen per belastinghuishouden bedraagt 43 617 €. Het tarief van de bedrijfsgrondbelasting (CFE, exclusief ZAE) bedraagt 28,08 %. De gepubliceerde aanbiedingen zijn te raadplegen in de catalogus; de volledige fiche is voorbehouden aan geregistreerde gebruikers.

Locatie

Kerncijfers

De belangrijkste cijfers van Saint-Leu-la-Forêt, vergeleken met Val-d'Oise en Île-de-France.

In het kort

  • 99 %GlasvezelArcep, Ma connexion internet, T2 2026
  • 3.564 €/m²Woningprijs (appartementen)DVF, DGFiP / Etalab, 2025
  • 0 haLandbouwgrondInstitut Paris Région, MOS, 2025
  • 1.837Private werknemersUrssaf, 31/12/2025
Ligging in Val-d'Oise

Vergelijking met de regio

Saint-Leu-la-Forêt naast de referentiegebieden. Elke grafiek geeft waarden, bron en peiljaar.

Bevolking

Gegevens van de grafiek bekijken
Bevolking
hab.
Saint-Leu-la-Forêt16.138 hab.
Gemiddelde gemeente: CA Val Parisis19.393 hab.
Gemiddelde gemeente: Val-d'Oise7.004 hab.

Bron : Insee, volkstelling, RP 2023. Bevolking van een gemiddelde gemeente: totaal gedeeld door het aantal gemeenten.

Gemiddeld inkomen per belastinghuishouden

Gegevens van de grafiek bekijken
Gemiddeld inkomen per belastinghuishouden
€
Saint-Leu-la-Forêt43.617 €
CA Val Parisis36.986 €
Val-d'Oise32.489 €
Île-de-France42.208 €

Bron : DGFiP, inkomstenbelasting per gemeente (IRCOM), IRCOM 2025. Groepen gemeenten: gemiddelde gewogen naar inwoners; Val-d'Oise en Île-de-France: officiële waarden.

Werkloosheidsgraad

Gegevens van de grafiek bekijken
Werkloosheidsgraad
%
Saint-Leu-la-Forêt8,9 %
CA Val Parisis10,3 %
Val-d'Oise11,8 %
Île-de-France11,2 %

Bron : Insee, volkstelling, RP 2023. Groepen gemeenten: gemiddelde gewogen naar beroepsbevolking; Val-d'Oise en Île-de-France: officiële waarden (15 tot 64 jaar).

Aandeel onder 15 jaar

Gegevens van de grafiek bekijken
Aandeel onder 15 jaar
%
Saint-Leu-la-Forêt18,9 %
CA Val Parisis21,1 %
Val-d'Oise21,2 %
Île-de-France18,7 %

Bron : Insee, volkstelling, RP 2023. Groepen gemeenten: gemiddelde gewogen naar inwoners; Val-d'Oise en Île-de-France: officiële waarden.

Vestigingen per 1.000 inwoners

Gegevens van de grafiek bekijken
Vestigingen per 1.000 inwoners
Vestigingen per 1.000 inwoners
Saint-Leu-la-Forêt88,1
CA Val Parisis78,2
Val-d'Oise79,4
Île-de-France118,5

Bron : Insee, bedrijfsdemografie (SIDE), 31/12/2024. Actieve vestigingen ten opzichte van de bevolking; Val-d'Oise en Île-de-France: officiële totalen.

CFE-tarief (bedrijfsbelasting)

Gegevens van de grafiek bekijken
CFE-tarief (bedrijfsbelasting)
%
Saint-Leu-la-Forêt28,08 %
CA Val Parisis28,08 %
Val-d'Oise25,56 %

Bron : DGFiP, directe lokale belastingen (REI), REI 2025. Gemeentetarieven; groepen gemeenten en Val-d'Oise zijn het eenvoudige gemiddelde van de gemeenten (geen officiële totaalwaarde).

Panden aansluitbaar op glasvezel

Gegevens van de grafiek bekijken
Panden aansluitbaar op glasvezel
%
Saint-Leu-la-Forêt99,0 %
CA Val Parisis98,6 %
Val-d'Oise98,2 %

Bron : Arcep, breedbandobservatorium, Q2 2026. Aansluitbare panden ten opzichte van alle panden; groepen gemeenten: som van de gemeenten.

Werkloosheidspercentage volgens de volkstelling (opgave van de getelde personen, 15-64 jaar): het ligt door de opzet hoger dan het gelokaliseerde werkloosheidspercentage van Insee (jaargemiddelde, IAO-definitie), dat niet op gemeenteniveau bestaat.

Economisch DNA

Verdeling van de vestigingen

Gegevens van de grafiek bekijken
Verdeling van de vestigingen
Verdeling van de vestigingen%
Tertiair1.19383,9 %
Industrie674,7 %
Bouw16211,4 %

Bron : CEEVO-gemeentedatabase, naar Insee (SIDE), 31/12/2024. Actieve vestigingen per sector.

De cijfers in detailGebied, vestigingen, bevolking, belastingen, inkomen, beroepsbevolking

Gebied

Aantal ZAE
1
Totale oppervlakte ZAE
8,9
Beschikbare oppervlakte ZAE
0
Aantal vestigingsaanbiedingen (bron CEEVO)
2

Vestigingen (bronnen: INSEE, CEEVO)

Industrie
67
Bouw
162
Handel / tertiaire sector
1.193
Landbouw
-
Totaal vestigingen
1.422

Bevolking

Totale bevolking
16.138 inwoner(s)
Aandeel jonger dan 15 jaar (%)
18,9 %
Aandeel ouder dan 75 jaar (%)
7,6 %
Aandeel van de bevolking (ouder dan 15 jaar, niet meer in onderwijs) met een diploma hoger dan Bac+2
49 %
Aandeel van de bevolking (ouder dan 15 jaar, niet meer in onderwijs) zonder diploma
12,6 %
Aandeel afgestudeerden ten opzichte van niet-afgestudeerden
4,14

Totale belastingen

Onroerendgoedbelasting op onbebouwde eigendommen
124,16 %
Onroerendgoedbelasting op bebouwde eigendommen
38,57 %
CFE (bedrijfsbelasting op vastgoed, excl. ZAE)
28,08 %

Totaal tarief 2025 op het grondgebied van de gemeente: gemeente, intergemeentelijk verband, syndicaten, bijzondere uitrustingsbelastingen, GEMAPI-belasting en bijzondere jaarlijkse aanvullende belasting (CFE: buiten bedrijventerreinen) — DGFiP, REI 2025.

Inkomens

Gemiddeld inkomen per belastinghuishouden
43.617,0 €
Ten opzichte van het gemiddelde van Val-d'Oise
49 %
Aandeel belastbare huishoudens
63 %

Beroepsbevolking - werkgelegenheid

Beroepsbevolking
7.924
Werkzaam
7.377
Werklozen (INSEE-definitie)
704
Geschat werkloosheidspercentage
8,9 %
Werkgelegenheid ter plaatse
2.994

Bronnen : Gemeentedatabase van het CEEVO ; aanbod in de catalogus van het CEEVO op 11/10/2026.

Foto's van Saint-Leu-la-Forêt

Vrij gelicentieerde foto's van Wikimedia Commons: auteur, licentie en link onder elke afbeelding.

Aanbiedingen beschikbaar in Saint-Leu-la-Forêt

De beschikbare panden in Saint-Leu-la-Forêt bij de commercialisatoren van Val-d'Oise.

Foto genomen in Saint-Leu-la-Forêt, Val-d'Oise Foto van de gemeente · Clicsouris · CC BY-SA 2.5
Kantoren Verhuur

Kantoren (300 m²)

Saint-Leu-la-Forêt (95320)

Volledige fiche: gratis account

300 m² 90 € excl. btw/m²/jaar

Abonneren : Offres de locaux et de terrains à Saint-Leu-la-Forêt (95320) Alle RSS-feeds

Bladeren per type pandKantoren (2)Bedrijfsunits (1)

Alle bedrijventerreinen in Saint-Leu-la-Forêt

Andere gemeenten van hetzelfde intergemeentelijk verband

Nieuws uit Saint-Leu-la-Forêt

Verkoopprijzen van bedrijfsruimten

Industriële, commerciële of gelijkgestelde ruimten

2.847 €/m² mediane prijs per m², over 2021-2025 · 34 verkopen

De helft van de verkopen ligt tussen 1.634 en 3.777 €/m² (kwartielen). Mediane verkochte oppervlakte: 66 m².

Ontwikkeling van de mediane prijs van 2021 tot 2025: −31 %.

Vergelijking: 36 % boven de mediaan van Val-d'Oise (2.090 €/m² over 2021-2025).

Mediane prijs en aantal verkopen per jaar
JaarMediane prijs (€/m²)Verkopen
20212.6838
20223.5175
20234.0916
20242.2587
20251.8548

Bouwgrond (alle bestemmingen)

647 €/m² mediane prijs per m², over 2021-2025 · 16 verkopen

De helft van de verkopen ligt tussen 615 en 741 €/m² (kwartielen). Mediane verkochte oppervlakte: 297 m².

Ontwikkeling van de mediane prijs van 2021 tot 2025: −9 %.

Vergelijking: 52 % boven de mediaan van Val-d'Oise (426 €/m² over 2021-2025).

Mediane prijs en aantal verkopen per jaar
JaarMediane prijs (€/m²)Verkopen
20217106
2023minder dan 5 verkopen< 5
2024minder dan 5 verkopen< 5
20256478

Werkelijke verkoopwaarden, exclusief huurprijzen. Eén verkoop = één onroerende overdracht van één ruimte, zonder woningen, verkoop op plan en gebundelde verkopen; uitschieters verwijderd. De prijs omvat de grond.

Bron: DVF, DGFiP / Etalab. Verkopen van 2021 tot 2025 (laatste overdracht op 31 december 2025, bestanden gepubliceerd op 18 mei 2026). Onder 5 verkopen wordt geen mediaan gepubliceerd (statistisch geheim).

Grond en zonering

Planningsdocument

Lokaal stedenbouwkundig plan (PLU), goedgekeurd op 9 maart 2026

Het document raadplegen op het Géoportail de l'urbanisme

Bronnen: Cerema, Cartofriches (bijgewerkt op 7 april 2025); Géoportail de l'urbanisme; ANCT; AFR-zonering 2022-2027.

Bedrijfsruimten waarmee de bouw is begonnen

Gestarte oppervlakte per type ruimte
Type ruimteTotaal 2016-2024 (m²)Gemiddeld per jaar (m²)
Kantoren68776
Magazijnen5.504612
Industrie60267
Handel1.737193
Totaal bedrijfsruimten8.530948

Vloeroppervlakte van gestarte bouwwerken, op werkelijke datum. De laatste jaren zijn onvolledig (late meldingen) en 2025 is niet beschikbaar. Vergunde oppervlakten worden niet gepubliceerd: die reeks is niet betrouwbaar.

Bron: SDES, Sitadel-database (bestand van september 2026), gestarte ruimten van 2016 tot 2024.

Werknemers in de private sector

  • 1.837Werknemers in de private sector eind 2025
  • 3.211Werknemers in de private sector eind 2015
  • -42,8 %Verandering tussen 2015 en 2025
  • 370Werkgevende vestigingen
  • 42 van 183Rang in Val-d'Oise

Werknemers in de private sector per sector

Gegevens van de grafiek bekijken
Werknemers in de private sector per sector
werknemers
Overige commerciële diensten (excl. uitzendwerk)575 werknemers
Niet-commerciële diensten422 werknemers
Handel294 werknemers
Bouw288 werknemers
Industrie180 werknemers
Horeca63 werknemers
Uitzendwerk15 werknemers

Bron : Urssaf, aantal werknemers op 31 december 2025.

Werknemers van het algemene stelsel, zonder landbouw en huispersoneel.

Bron: Urssaf, open.urssaf.fr (ODbL-licentie), werknemers in de private sector op 31 december 2025.

Bedrijven gevestigd in Saint-Leu-la-Forêt

Alle 10 bedrijven met 50 of meer werknemers ›

Nieuws over Saint-Leu-la-Forêt

Alle bedrijven gevestigd in Val-d'Oise ›

Bereikbaarheid

Met de auto bereikbare bevolking

  • 1.400.000In 30 min · inwoners
  • 10.200.000In 60 min · inwoners
  • 16.300.000In 120 min · inwoners

Afgeronde ordes van grootte: theoretische reistijden zonder files; in Frankrijk wonende bevolking.

Station in de gemeente

Saint-Leu-la-Forêt

Lijnen: Transilien H

Bronnen: berekening van implantation95.com op basis van de isochronen van het IGN-Géoplateforme (netwerk van 1 oktober 2026), de wettelijke bevolking 2023 van Insee en Filosofi 2021; stations: Île-de-France Mobilités (bijgewerkt op 2 oktober 2026).

Voorzieningen en diensten in de gemeente

Onderwijs

  • 9kleuter- en basisscholenwaarvan 1 privé
  • 2collèges (onderbouw secundair)1.333 leerlingen
  • 4kinderdagverblijven

De volledige rubriek “Opleiding, hoger onderwijs en onderzoek”

Bekijk op de kaart : onderwijs

Bronnen: ministerie van Onderwijs, onderwijsgids (02/10/2026); Onisep; ministerie van Hoger Onderwijs, regionale atlas; Insee, permanente voorzieningenbasis 2025 (kinderdagverblijven).

Sport

  • 1zwembaden
  • 13sporthallen
  • 8stadions en sportvelden
  • 10tennisbanen
  • 11overige voorzieningen

43 sportaccommodaties (2.6,6 per 10.000 inwoners) · 4.028 sportlicenties · 31 clubs

Meest voorkomende soorten voorzieningen : Bassin de natation (1), Boulodrome (1), Court de tennis (9), Divers équipements Sports de nature (1), Equipement d'activités de forme et de santé (1), Equipement d'athlétisme (2)

Grote sportaccommodaties (1)

  • STADE MUNICIPAL Terrain de football · 1.435 tribuneplaatsen

Voorbereidingscentra voor de Spelen van 2024 (1)

  • Stade Municipal de Saint-Leu-la-Forêt Football
Sportclubs (Wikidata) (1)

Alle sport in Val-d'Oise: kaart, clubs, sporters

Bekijk op de kaart : sport

Bronnen: ministerie van Sport, telling van sportaccommodaties (Data ES); Parijs 2024, voorbereidingscentra; INJEP, licenties en clubs; Wikidata.

Gezondheid

  • 5apotheken
  • 9huisartsen
  • 8tandartsen
  • 2kinderartsen
  • 17verpleegkundigen

Bekijk op de kaart : gezondheid

Bronnen: IGN, BD TOPO (ziekenhuizen en klinieken, 19/06/2026); Insee, permanente voorzieningenbasis 2025 (gezondheidscentra, spoedeisende hulp, zorgverleners en apotheken).

Vervoer

  • 1treinstations

Treinstations (1)

  • Saint-Leu-la-Forêt Transilien H

Bekijk op de kaart : vervoer

Bronnen: Île-de-France Mobilités, haltes en lijnen (02/10/2026, ODbL-licentie); IGN, BD TOPO (vliegvelden en havens).

Cultuur

  • 1bibliotheken en mediatheken

Bekijk op de kaart : cultuur

Bron: Insee, permanente voorzieningenbasis 2025 (voorzieningen op 1 januari 2025).

Winkels en openbare diensten

  • 1markten
  • 1winkelcentra

Winkelcentra (1)

  • Centre Commercial des Diablots

Bekijk op de kaart : winkels en openbare diensten

Bron: IGN, BD TOPO (markten, winkelcentra, recyclageparken, water en riolering, 19/06/2026).

Cultuur

1 geregistreerde culturele plekken en voorzieningen

Cultuur, media en film in Val-d'Oise

Digitaal en energie

  • 99.0%van de panden aansluitbaar op glasvezel (2e trimestre 2026)
  • 9vergunde 5G-locaties
  • 0.3 MWaangesloten opwekvermogen · 70 productie-installaties

Mobiele locaties per operator (30/06/2026)

  • Orange : 2 4G · 2 5G
  • SFR : 1 4G · 1 5G
  • Bouygues Telecom : 3 4G · 3 5G
  • Free Mobile : 3 4G · 3 5G

Bronnen: Arcep, ANFR, Agence ORE, Enedis en RTE, open data; referentiejaren op de pagina van de rubriek.

De hele rubriek „Digitale en energie-infrastructuur”

Elektriciteitsverbruik en gas

  • 49,774Elektriciteitsverbruik (MWh) (jaar 2024)
  • 2,573waarvan industrie (MWh)
  • 13,045waarvan diensten (MWh)
  • Gasnet : GRDF

Bron: open data van de netbeheerders (Enedis, GRDF, RTE). Een ontbrekende waarde wordt niet gepubliceerd (statistisch geheim).

Ecologie en transitie

  • 0,3MW aangesloten zonne-energie (70 installaties)
  • 16laadpunten voor elektrische voertuigen

Ecologie en transitie · De risico's van een adres kennen (Géorisques)

Persoonlijkheden

Alle persoonlijkheden ›

Nieuws uit Saint-Leu-la-Forêt

Een nieuwe winnaar voor de Trophées de l'Innovation Touristique © Conseil départemental Val-d'Oise

Economie en werkgelegenheid

Een nieuwe winnaar voor de Trophées de l'Innovation Touristique (nieuw tabblad)

Bron : Conseil départemental Val-d'Oise – verzameld op

« Het Departement steunt een nieuw innovatief toeristisch verblijf in Saint-Leu-la-Forêt, in het kader van de 14e editie van de Trophées de l’innovation touristique. »

Vertaald uit het Frans

Al het nieuws uit Saint-Leu-la-Forêt ›

Titels en korte citaten worden overgenomen zoals de lokale overheden ze publiceren, in de oorspronkelijke taal. Het volledige artikel staat op de website van de bron.

Officiële sociale media

Bronnen : officiële website (nieuw tabblad), gecontroleerd op 02/10/2026

Contactpersonen

Contactpersonen voor Saint-Leu-la-Forêt: gemeente, kanton, kiesdistrict en departement.

Beveiligd contact

Log in om de gekozen vertegenwoordigers en lokale verantwoordelijken van deze gemeente te zien.

Inloggen

Bent u betrokken? Deze pagina bijwerken

Delen